Marka

Dzięki doświadczonej i wysoce wykwalifikowanej kadrze, wykorzystaniu zaawansowanych technologii farmaceutycznych i najnowocześniejszego zaplecza badawczego, powstały produkty Formotiva Pharma Nutrition. Linia suplementów diety stworzona w oparciu o najwyższe standardy jakościowe oraz certyfikowane komponenty, które sprawiają, że spełnia ona potrzeby najbardziej wymagających zawodników, sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej aktywność Europejczyków cały czas wzrasta, a wraz z nią świadomość dotycząca zdrowego odżywiania i odpowiedniej suplementacji. Europejczycy zdają sobie sprawę z tego, że intensywny wysiłek to ogromne wyzwanie nie tylko dla samych mięśni, ale i dla całego organizmu. Chcą zainwestować w swoje zdrowie i witalność, jednak nie mogą znaleźć na rynku produktów, które mogłyby im w tym pomóc, a co ważniejsze do których mogliby mieć pełne zaufanie. Wsłuchując się w głosy tysięcy Europejczyków stworzyliśmy linię Formotiva Pharma Nutrition, w której znaleźć można wyłącznie pełnowartościowe i bezpieczne odżywki produkowane zgodnie z farmaceutycznymi standardami.

Lider z pasją do innowacji

Aflofarm Farmacja Polska to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu pięciu lat. Każdego roku zdobywamy najwyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to lider rynku w segmencie leków bez recepty, suplementów diety oraz w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych w Polsce.

W trosce o Pacjentów wdrażamy najbardziej innowacyjne i złożone produkty lecznicze na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem staramy się natychmiast odpowiadać na potrzeby Konsumentów.

Jesteśmy największym reklamodawcą w branży. Inwestujemy w promocję w mediach, aby podnosić świadomość dbania o zdrowie. Pozycja Aflofarm Farmacja Polska na rynku farmaceutycznym to oczywisty powód do dumy, a zarazem silna motywacja do tego, by każdego dnia rozwijać nowe projekty.

Nowoczesne R&D

W pracach badawczo-rozwojowych wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia laboratoryjne pozwalające na projektowanie postaci produktów zgodnie z najnowszymi trendami oraz skuteczne wdrażanie w warunkach przemysłowych.

Planowanie jakości produktów oraz ich późniejsza rutynowa kontrola odbywa się z wykorzystaniem urządzeń analitycznych spełniających najwyższe standardy światowe. Procesy zarządzania, planowania i realizacji produkcji oraz projektowania i rozwoju produktów wspierane są przez indywidualnie opracowane, nowatorskie systemy informatyczne. Szerokie zastosowanie nowoczesnych technologii służy zapewnieniu odpowiedniej jakości oraz ustawicznemu doskonaleniu realizowanych produktów i usług w celu najlepszego zaspokojenia potrzeb naszych Klientów.

Proces projektowania nowych produktów opieramy w większości na pracach własnych. Dział badawczo-rozwojowy zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, stanowiącą kreatywny zespół, zmotywowany do osiągania zakładanych celów. Laboratorium wyposażone w pełen zakres najnowocześniejszych urządzeń technologicznych pozwala na opracowanie zaawansowanych technologicznie produktów w postaciach stałych, półstałych i płynnych (tabletki, tabletki powlekane, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde, granulaty, proszki, kremy, maści, żele, zawiesiny, syropy, krople).

Restrykcyjna kontrola jakości

Firma Aflofarm wdrożyła system Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) produktów leczniczych, będący systemem sektorowym dla przemysłu farmaceutycznego i utrzymuje certyfikaty Głównego Inspektora Farmaceutycznego dla wszystkich wytwórni (Pabianice, Ksawerów, Rzgów).

Mając na uwadze zadowolenie klienta, zobowiązujemy się do spełnienia wymagań, doskonalenia i utrzymywania skuteczności Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z ISO 9001, Środowiskiem zgodnie z ISO 14001, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodnie z PN-N 18001, bezpieczeństwem żywności zgodnie z ISO 22000, dobrych praktyk produkcji dla kosmetyków zgodnie z ISO 22716, zarządzania jakością wyrobów medycznych zgodnie z ISO 13485 oraz standardów pharmacovigilance dla systemu zarządzania bezpieczeństwem farmakoterapii.

Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Aby rozwijać jakość i bezpieczeństwo produktów, jesteśmy w stałym kontakcie z instytucjami krajowymi: Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Epidemiologicznym, Państwową Inspekcją Pracy, Polskim Komitetem Normalizacyjnym, Polską Izbą Przemysłu Farmaceutycznego oraz z międzynarodowymi: TUV Nord, International Society for Pharmaceutical Engineering.

Nie pozostajemy obojętni wobec środowiska naturalnego. Dlatego w trosce o przyszłość naszą i naszego otoczenia przygotowaliśmy nowatorskie rozwiązania w oparciu o światowej klasy System Zarządzania Środowiskiem. Nieustanne monitorowanie oddziaływania Firmy na środowisko oraz racjonalna gospodarka surowcami i odpadami zapewnia optymalne funkcjonowanie Firmy w scenerii zmieniającego się ekosystemu.